מאמר על איטום מרפסות וגגות מרוצפים, משטחי בטון וגרנוליט עם סקרמו טרצה-SKERMO TERRAZZE

איטום מרפסות SKERMO TERRAZZE איטום מרפסות

איטום מרפסות מרוצפות,גגות מרוצפים, משטחי בטון וגרנוליט הינו נושא חשוב מאוד כיוון שמרפסות וגגות שטוחים מהווים נקודות תורפה במבנה ולכן הם מאוד פגיעים:

האויב מס' 1 שלהם הוא חדירת המים שבסופו של דבר, עקב ליקויי בנייה ואיטום כושל או בגלל הבלאי שמתפתח עם הזמן, מוצאים להם נקודת חדירה אל מתחת לציפוי ופוגעים בבטון, בברזל הזיון ובטיח התקרה שבצדו התחתון של משטח הגג.
לעתים, הטיפול באמצעות השיטות המסורתיות מחייב הסרה מוחלטת של ציפוי הגג – דבר הכרוך בעלויות גבוהות וזמני ביצוע ארוכים.
SKERMO TERRAZZE הוא מוצר חדיש מהדור האחרון שתוכנן במטרה לטפל בבעיה של איטום מרפסות וגגות שטוחים, מרפסות וגגות מרוצפים, משטחי גרנוליט ומשטחי בטון שסובלים מבעיות של חדירת מים. מוצר זה מחזיר למשטחים את האטימות המוחלטת שלהם, מגן עליהם מפני חדירת המים ומאפשר מעבר אוויר – כל זאת מבלי לפגום במראה החיצוני של המשטח.

10 שנות אחריות

המוצר מבוסס על תרכובת נטולת ממיסים ועם 100% חומר פעיל. SKERMO TERRAZZE הוא מוצר מגן ודוחה מים ששורד לאורך זמן. ניתן ליישם אותו על ריצוף חוץ כגון קרמיקה, אבן חול, חרסינה והוא מסוגל לבלום את חדירת מי הגשם דרך איזורים נקבוביים או פגומים. המוצר אינו משפיע על מעבר האוויר ועל המראה החיצוני של המשטחים המטופלים. בנוסף, מניעת חדירת המים גם מונעת היווצרות עובש, טחב, אצות, חזזיות וחיידקים. 

חומרי איטום מרפסות מרוצפותהגנה לאורך זמן – איטום מרפסות מרוצפות

איטום מרפסות מרוצפות וגגות  מרוצפים דורש פעולות הכנה-אך פעולות אלה הן לרוב פשוטות מאוד, וכוללות רק את הניקיון הקפדני של המשטח כדי להסיר ממנו חלקים שבורים וחומרים אחרים העלולים למנוע מהמוצר להיתפס למשטח. בפעולות ההכנה יש למלא, בעזרת מֶרק ("רובה") גמישה, גם את החריצים הפגומים שבין האריחים.

את הנחת החומר יש לבצע בעזרת רולר או מברשת צבעים על משטח יבש או קצת לח.

יש להקפיד על דבר אחד בלבד: להספיג היטב את החריצים שבין האריחים.

לאחר 15 דקות מהיישום יש להסיר את החומר העודף בעזרת מטלית נקייה.

ניתן לדרוך שוב על המשטח לאחר 18 שעות מרגע היישום. הכמות הנדרשת למשטחי אריחים היא כ-15 מ"ר לליטר.
האחריות חלה לתקופה של עשר שנים על יעילות של איטום מרפסות או גגות מפני חדירת מים והיא חלה גם על התופעות הנובעות מקיפאון – הפשרה ועל חדירה של גורמים תוקפניים ומלוחים. החומר מונע הידבקות אבק, פיח וזיהום אוויר באופן כללי.

אביזרי איטום מרפסות