חומרי איטום נוזליים או יריעות ביטומניות

הפרדה בעזרת חומרי איטום נוזליים

בזכות ההפרדה בין השטחים השונים שדורשים איטום שונה ושילוב פרטי בנין מורכבים, עלה כי עדיף להשתמש בחומרי איטום נוזליים במקום ביריעות הביטומניות הטרומיות המסורתיות.

חברת הבנייה Eco Habitat מהעיירה קנטו (שבמחוז קומו) בנתה מתחם מגורים עם פתרונות בנייה אופטימליים כדי להבטיח, מצד אחד, עמידות גבוהה של המבנה וצד שני, נוחות מקסימלית של הדיירים. המטרות הושגו גם תודות לפתרונות האיטום של חברת וינקלר.

חומרי איטום נוזליים או יריעות ביטומנית

מתחם המגורים מורכב מ-4 יחידות נפרדות הבנויות סביב אזור מרכזי ובו חדר מעלית ומדרגות. דבר זה מעניק עצמאות מקסימאלית לכל אחת מהיחידות. מתוך 4 הדירות, 2 מתפרסות על שטח של 85 מ"ר, ו-2 על שטח של 130 ו-150 מ"ר. כל היחידות מתאפיינות בשטחים חיצוניים רחבים – מרפסות שמש ומרפסות מקורות עם גימור בחומרים יוקרתיים במיוחד. החיסכון באנרגיה מושג בזכות השימוש בטכנולוגיות ופתרונות לחיסכון באנרגיה (ייצור האנרגיה נעשה באמצעות פנלים פוטו-וולטאיים וקולטי שמש שמובנים בתוך הגג) ובזכות השימוש במערכות חימום תוך-רצפתיות והוספת בידוד עבה בקירות החיצוניים. פתרונות אלה מדרגים את המבנה בקבוצת יעילות אנרגטית A. מערכות ניהול "בית חכם" גם מתוכננות בפרוייקט זה.

חומרי איטום למניעת סדקים

חומר איטום בצקתי למניעת סדקים

המוצר Winkler Scudo System בעל תו תקן אמריקאי הוא חומר איטום בצקתי מבוסס שרפים אלסטומריים בתרחיף מימי והוא מתאפיין בעמידות גבוהה לעיוותי צורה ומונע היווצרות סדקים

איטום. חברת וינקלר מציעה קשת רחבה של פתרונות להגנה על חלקי המבנה שמתחת לפני הקרקע, על המרפסות, מרפסות השמש ועל השטחים הירוקים.  

המוצרים המומלצים הם:

  • Winkler Scudo System
  • Wingum Plus H2o
  • Wingum Pro Antiradice
  • Wingrip Bituminoso

חומרי איטום לשטחים פתוחים

לשטחים הירוקים השתמשו במוצר Winkler Wingum Pro Antiradice חומרי איטום נוזליים למניעת סדקים

שטחים פתוחים – המרפסות המקורות, מרפסות השמש, השטחים הירוקים הנרחבים והצורך לספק הגנה מתאימה לחלקי המבנה שמתחת לקרקע, חייבו מתן דגש מיוחד למציאת פתרונות האיטום הטובים ביותר. בזכות הפרדת השטחים השונים שדורשים איטום שונה ושילוב פרטי בנין מורכבים, עלה כי עדיף להשתמש במוצר חומרי איטום נוזליים ולא ביריעות הביטומניות הטרומיות המסורתיות.

שטחים ירוקים – כדי להגן על השטחים הירוקים, קבלן הביצוע בחר במוצר Wingum Pro Antiradice שהוא ביטומן נוזלי בצקתי בעל עמידות גבוהה וחוזק רב. לאיטום מרפסות השמש והמרפסות המקורות הקבלן בחר במוצר Wingum Plus h2o בעל תו תקן אמריקאי. זהו חומר איטום נוזלי מבוסס שרפים מעובדים באיכות גבוהה ביותר שמחוזק בסיבים סינטטיים.

חומרי איטום למרפסות

חומרי איטום למרפסותלאיטום מרפסות השמש והמרפסות המקורות הקבלן בחר במוצר Wingum Plus h2o בעל תו תקן אמריקאי. זהו חומר איטום נוזלי מבוסס שרפים מעובדים באיכות גבוהה ביותר שמחוזק בסיבים סינטטיים.

בנייה מתחת לקרקע. להגנה על חלקי הבניין שמתחת לקרקע, הקבלן בחר במוצר Winkler Scudo System בעל תו תקן אמריקאי. זהו חומר איטום בצקתי מבוסס שרפים אלסטומריים בתרחיף מימי בעל התנגדות גבוהה לעיוותי צורה ומונע היווצרות סדקים וזאת בזכות תוספות הגומי המיוחדות שהופכות אותו לגמיש במיוחד. תכונה זו מאוד חיונית מכיוון שהיא מאפשרת למוצר להגיע לעמידות גבוהה לשקיעת היסודות והוא עמיד מאוד לאורך הזמן תוך שמירה על איטום מלא. דבר זה מאפשר למוצר Scudo System לעמוד בדרישות המחמירות שבתקנות.

בסיס ביטומני ופולימריים. לאיטום מרפסות השמש והמרפסות המקורות הקבלן בחר גם במוצר Wingrip Bituminoso. זהו מוצר המבוסס על ביטומן ופולימריים ועומד בתקן Uni En 14891. המוצר מגיע בתרחיף מימי עם תוספות מיוחדות והוא מוכן לשימוש מיידי. קל ופשוט ליישם אותו בשכבה אחת ללא צורך בצבע יסוד. ניתן ליישם את החומר באמצעות מברשת צבעים, רולר, מטאטא או בהתזה. המוצר Wingrip Bituminoso יוצר שכבה אטומה ומהווה שכבה מקשרת בעלת אחיזה טובה לבטון, לרצפות ואף לציפויים קיימים. לאחר היישום, השכבה המקשרת בין הציפוי לבין המוצר יוצרת שכבה גמישה, חזקה ואטומה שמבטיחה עמידות טובה של דבק הצמנט ללא כל צורך ברשתות חיזוק או בדבקים מיוחדים. כל שצריך כדי להדביק את הציפויים החדשים הוא להשתמש בדבק מתאים בלבד.

 

 

מימין המהנדס ויטוריו מולטני מחברת Eco Habitat ומשמאל איש השיווק ליג'י ורונסי מחברת Ediver המהנדס ויטוריו מולטני מחברת Eco Habitat וליג'י ורונסי מחברת Ediver

המהנדס ויטוריו מולטני הוא הבעלים והמנהל של חברת Eco Habitat

"מתחם מגורים זה תוכנן לא רק כדי לעמוד בפרמטרים החמורים ביותר בנושא יעילות אנרגטית, אלא גם כדי לעמוד בדרישות של חלק מהלקוחות שהעלו דרישות גבוהות במיוחד בנושא האיכות. החל מהאיטומים העבים ועד לחימום בתוך הרצפה, מהחלונות התרמיים ועד לציפויי האבן והעץ, מהתאורה ועד לשטחים הירוקים, הפרויקט כולו טופל על ידי המשרד הטכני שלנו במטרה להגיע לתוצאות מקסימליות בכל התחומים והפרמטרים, וכשהדיירים קיבלו לידיהם את המפתח לדירה, הם קיבלו מבנה ברמה גבוהה מאוד. המוצרים של חברת וינקלר הוכיחו עצמם מיד כקלים לשימוש, דבר שהבנאים העריכו במיוחד. פעולות המריחה היו מהירות מאוד ואפשרו את המשך ביצוע העבודות כבר לאחר שעות ספורות. בנוסף, פקטור חשוב מאוד, היעדר חומרים ממיסים בתרכובות החומרים של חברת וינקלר הפך את השימוש בהם לבטוח עבור הפועלים. ולבסוף, חומרי איטום נוזליים מאפשרים לנו לטפל ביתר קלות בפרטי הבניין המורכבים ביותר ובצורה הרבה יותר פשוטה בהשוואה לקרומים הטרומיים המסורתיים".