מאמר-כיצד לתקן חורים ובורות בכבישים

פתרונות לטיפול בבורות בכבישים

תמונה

כאשר מתקנים כבישים למעשה מונעים את הבעיות המשפיעות על הביטחון של כולנו ועלולות להיות הגורם לתאונות. למטרה זו, ניתן להשתמש בדור החדש ביותר של קונגלומרטים של ביטומן קר. מוצרים אלה מפשטים ומאיצים את התחזוקה והתיקון של כבישים. הם אמינים, לא רעילים עם ביצועים טובים המאפשרים חזרה מהירה של התנועה בכביש.

תחזוקת כבישים, במיוחד בערים גדולות היא אתגר שצריך להתמודד עמו כל הזמן. התחזוקה דורשת מימון, שלא תמיד זמין, והשחיקה בעקבות תנועת רכבים יוצרת מצבים מסוכנים שעלולים להביא לאירועים מצערים. בורות בכבישים בדרך כלל בלתי נראים ולכן מסוכנים אף יותר. שקיעת קרקע פתאומית, כשלים מבניים או אספלט מתפורר הם הגורמים העיקריים לשחיקת הכבישים.

שיטות הטיפול המתקדמות ביותר לתיקון בורות באספלט בצורה יעילה יכולות לספק את הפתרון לבעיות אלה, פתרון אמין וארוך טווח, ומעל הכול פשוט, מהיר וידידותי לסביבה. אלה הקונגלומרטים של ביטומן קר, מוכנים לשימוש ואינם דורשים פריימר, מהירים ליישום ומתמצקים בעקבות כבישה רגילה עם מכבש או מרטט טבלה. הפתרונות המתקדמים ביותר גם מאפשרים התקנה של הקונגלומרט אפילו בתנאי מזג אוויר קיצוניים, טמפרטורות נמוכות, גשם או שלג, על בורות רטובים. משמעות הדבר היא שהתחזוקה אפשרית אפילו בחודשים הקרים, ומבטיחה גמישות ויציבות מלאות לזמן רב (עד שנתיים בחלק מהמוצרים).

שימוש בתערובות הביטומן מהדור החדש, אפילו בתנאי מזג אוויר קרים, מבטיחה תוצאות מעולות, מכיוון שסמיכות האספלט הקר זהה לגמרי לזה של אספלט חם. ניתן לתקן בורות אספלט ביעילות גם תוך שמירה על הסביבה, מוצרים אלה מוערכים מאוד בזכות התכונות האקולוגיות שלהם. התערובות הביטומניות מהדור החדש אינן דורשות שימוש במכונות סלילת כבישים וכך מונעות זיהום אוויר שמכונות אלה יוצרות. בנוסף לזיהום האוויר המזיק לבריאות, נמנעים אירועים לא נעימים אחרים כגון שינויים בתנועה המפריעים במיוחד באזורים עם תנועה כבדה. הודות ליישום הקר, תיקון הבורות נמשך מספר דקות, ומייד לאחר פעולות הכבישה, שגם הן מהירות מאוד, ניתן להחזיר את התנועה, כי מוצרים אלה מתקשים מייד, לא נדבקים לצמיגים ומוכנים מייד להליכה.

תכונה חשובה נוספת של הדור החדש של קונגלומרטים של ביטומן קר היא העובדה שהם מסופקים בשקים בדרך כלל, עם אפשרות לקבלת כמויות קטנות יותר של מוצר לעבודות קטנות. זה מונע יצירת פסולת, מסלולי הכבישים תמיד נקיים ובסוף התיקון אין התפזרות של גרוסת, עוד אלמנט שעלול לגרום להחלקה ולהציב סכנה ממש כמו בורות באספלט. ניתן לאחסן בצורה מושלמת את המוצר המסופק בשקים, והוא מוכן תמיד לשימוש בעת הצורך.

הדור החדש של קונגלומרט ביטומני מהווה פתרון מהיר ויעיל לתיקון בורות אספלט ותורם באופן משמעותי לבטיחות הנהגים והולכי הרגל. היכולת לתכנן את העבודות ולקבוע בצורה מדויקת את כמות תערובת הביטומן הקר, מאפשרת שמירה על התקציב, תוך מניעת פסולת מזיקה ולא הכרחית. מוצרים אלה מומלצים אפילו בשימושים מקומיים קטנים, הודות לפשטות התקנת המוצר, ניתן לטפל בבורות ובאזורים לא אחידים בכבישים, עם הוצאה כספית מינימלית, ולחסל בצורה יעילה את בורות האספלט.