מאמר מתורגם סיכום פגישה 19.9.16 של אגודת האיטום האיטלקית-ASSIMP ITALY

אגודת ASSIMP ITALIA ממשיכה להפיץ את כללי המקצוע

ב-19 בספטמבר 2016, נשיא ASSIMP Italia (ההתאחדות האיטלקית של ענף האיטום), ג'ובאני גרונדונה ויולה, הוזמן על ידי חברת האגודה, WINKLER CHIMICA SRL– וינקלר איטליה להשתתף ביום עיון שבמרכזו ההפצה של תקנות UNI  המרכזיות לעבודות איטום נגד מים, כולל הסבר מעמיק על הכללים ליישום נכון של איטום נגד מים.

השתתפות נשיא ההתאחדות היתה מבוססת על ניתוח בדיקות שנעשו כדי להכין תכניות ביצוע ותכניות תחזוקה לאחר הביצוע בשטח.

יום העיון נערך במשרדי אגודת האדריכלים בפרוזינונה, בנוכחות 120 בעלי מקצוע.

במהלך ההרצאות שלו, הנשיא גרונדונה עדכן לגבי פרסום קרוב של ספר ההוראות הראשון המוקדש לתחזוקה נכונה של משטחי איטום. הספר הוכן בשיתוף עם פרופ' מתאו פיורי, מרצה במחלקה למדע וטכנולוגיה בפוליטכניון של מילאנו.

הוא סיפר גם שבקרוב מאוד יצא המחקר לגבי הטמפרטורות שעל פני השטח בעבודה בגגות שטוחים מבודדים – מחקר שפותח ע"י פרופ' פיירקרדו רומגנוני, מרצה במחלקה לעיצוב ותכנון סביבות מורכבות באוניברסיטת ונציה (IUAV), ובתמיכת ההתאחדות האיטלקית של ענף האיטום ו- ANPE.

תוצאות מחקר זה יופצו לחברי האגודה שלנו ולבעלי המקצוע שישתתפו בקורסי ההדרכה של ההתאחדות.

כמו כן, ספר ההוראות על התחזוקה יהיה זמין חינם לכל החברות הרשומות באגודה.

ב-21 בספטמבר 2016, ההתאחדות שוב שיחקה תפקיד מרכזי והפעם כאורחת אגודת האדריכלים בסאבונה. יו"ר ועדת הפיתוח, דריאנו דה מסי, העביר קורס בפני יותר מ-40 משתתפים בנושא התכנון, ההנחה והבדיקה הנכונים של מערכות איטום נגד מים.

בשני האירועים אלה ניתן ידע תיאורטי ומעשי רב, כשרמת הערנות והעניין של המשתתפים נשארה גבוהה לאורך כל יום העיון.

פגישות אלה חשובות ביותר להפצה פנימית של הידע בין המתכננים וזאת כדי שכל העוסקים במלאכה יבינו ויפנימו את המורכבות שקיימת בעבודות האיטום נגד מים, ובכך להבין את החשיבות שהביצוע חייב להיעשות על ידי חברות בעלות מומחיות גבוהה, עם עובדים מקצועיים שעברו הכשרה בסוג זה של עבודה.

המספרים כבר מפתיעים: יותר מ-60 קורסים שהועברו באגודות המקצועיות ואצל קולגות למקצוע באיטליה, עם יותר מ-2500 משתתפים וכ-1500 ספרים בנושא "מערכות לאיטום נגד מים – הדרכה לתכנון" שנרכשו על ידי אותו משתתפים.

הבקשות למידע הולכות וגדלות מצד אוניברסיטאות, בתי ספר שונים, לשכות שונות ומוועדים מקצועיים. הם כולם מבקשים לארח את הקורסים שלנו ולהכיר את הטכנאים שלנו שהם המומחים הגדולים ביותר באיטליה בנושא של איטום נגד מים.

המשיכו לעקוב אחרינו כל הזמן כדי להישאר מעודכנים לגבי ימי העיון הבאים של ההתאחדות האיטלקית של ענף האיטום. אל תהססו ליצור קשר עם המזכירות שלנו להתייעצויות וקבלת מידע טכני.

מצורפות תמונות משני ימי העיון:

document-page-002