חומר איטום לגג שמפחית קרינה וחום השמש ולכן חוסך בהוצאות החשמל

הגנה וחידוש לגגות עם זפת או יריעות זפת ביטומניות

בגלל הטמפרטורות הגבוהות בחודשי הקיץ, החום המצטבר תחת גגות המצופים בשכבת איטום של זפת או גגות יריעות ביטומניים, הוא רב יותר לעומת אותם חללים שנמצאים תחת גגות משופעים ושמבודדים היטב.

הדבר נובע בעיקר עקב חומרי איטום לגג שהשימוש בהם הוא כדי לזפת גגות (תרכובות ונוזלים שונים על בסיס שרף, זפת, פוליאוריתן וכו') שאמנם אוטמים את הגג בפני חדירת מים, אך אינם פותרים את בעיית החום המצטבר תחתיו.

בכדי לפתור את בעיית החום המצטבר, החברות שמייצרות את חומרי הזפת לאיטום מייצרות גם צבע אלומיניום נוזלי שלאחר שמיישמים אותו על שכבת הזפת, תפקידו להחזיר את קרני השמש ובכך להפחית את החום המצטבר תחת הגג. אך הבעיה למעשה לא נפתרת בגלל שיטת היישום הנפוצה של חומר הזיפות.

נהוג למרוח את צבע האלומיניום מיד אחרי יישום שכבת הזפת אך בשיטה זו מאבדים מיד את כושר החזרת האור כיוון שתקופת "ההבשלה" של שכבת הזפת נמשכת בין 60 ל-90 יום ורק לאחר מכן יש למרוח את צבע האלומיניום. אחרת, הצבע מתנתק מהזפת ומאבד את כושר החזרת האור (המטרה שבגללה מוסיפים אותו).

חומרי איטום לגג – טעויות נפוצות חומר איטום לגג

טעות נפוצה נוספת היא להשתמש בצבע האלומיניום כחומר איטום או כחומר לחידוש שכבת הזפת. 99% מתוך חומרי איטום אלה לא רק שאינם אוטמים את הגג נגד חדירת מים, אלא גם אינם משקמים במאומה את שכבת הזפת הבלויה (לפתרונות לבעיה ראה המאמר על שיקום שכבות זפת).

חברת וינקלרכימיקה ממילאנו איטליה פיתחה את טכנולוגיית WinklerSafe ואת המוצר  WingumPlus H2O Reflex שפותר את הבעיה בכך שהוא גם אוטמם את הגג נגד חדירת מים וגם פותר את בעיית החום המצטבר תחתיו.

חומרי איטום זה מתאים גם לגגות שטוחים וגם לגגות משופעים.

חומרי זיפות ואיטום נתונים נוספים:

  • חומר הזיפות ללא הגנה מיוצר בדרך כלל בצבע שחור (אלא אם הוא מוגן בשכבת שבבי צפחה ירוקים, אדומים או אפורים או בד TNT) וקולט 90% מהחום. הדבר, כמובן, גורם לעליית הטמפרטורה הממוצעת בתוך מבנה המגורים.
  • חומר זיפות עם הגנה של אלומיניום קולט רק כ-60%-50% מהחום ומחזיר בין 50%-40% ממנו.
  • WingumPlus H2O Reflex (קרום נוזלי אלסטומרי לבן על בסיס מים שאוטם נגד חדירת מים) קולט רק 25% (נתון מאושר!) מהחום ומחזיר 75% מהקרניים האולטרה-סגוליות. הדבר מוביל לשינוי משמעותי בטמפרטורה בתוך מבנה המגורים בהשוואה לחללים תחת גגות שאינם מצופים בחומר זה.

לסיכום:

חומר האיטום Wingum Plus H20 Reflex  הוא מוצר שיש להשתמש בו:

  1. כאשר יש צורך להגן על שכבת הזפת מפני פעולת הקרניים האולטרה-סגוליות
  2. כדי למנוע עליית טמפרטורות בתוך מבני מגורים/משרדים
  3. כדי להגן ולשקם שכבת זפת בלויה
  4. על גגות שטוחים שעליהם מונחים פנלים פוטו-וולטאיים.
  5. תכונת החזרת האור של  WingumPlus H2O Reflex מבטיחה יעילות גבוהה יותר של הפנלים.

סיכמנו עבורכם את תכונות המוצר:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

[contact-form-7 id="3332" title="חומר איטום שחוסך אנרגיה"]